Get the Flash Player to see this rotator.

Bilmeniz Gerekenler

Beyaz Esya Servisi

Beyaz Esya Servisi

Merkez Destek Hattı :
0 (216) 385 74 71


Ana Sayfa

Bilmeniz Gerekenler

MAKİNALARINIZ ;


GÜNDOĞDU TEKNİK SERVİS'i olarak tecrübelerimiz doğrultusunda, sorunlarınızı doğru arıza tespitleri ile tek seferde çözüyoruz. Yaptığımız her müdahele için sizi bilgilendiriyoruz. Gerekiyorsa makinanızı alıp servis atölyemize götürüp en kısa sürede sorunu giderip teslim etmeye çalışıyoruz. Çalışıyorsanız evde bulunduğunuz saatlere uyarak evinize geliyoruz. sorunlarınızı olağandan daha çabuk çözüyoruz. Beyaz Eşya Servisimiz ve parçalarımız 2 Yıl garantilidir.

 

BEYAZ EŞYA ALIRKEN ;

Beyaz eşyalarımız bugün, gündelik yaşamın vazgeçilmez parçalarımızdır. Kısıtlı zamanda işlerinizi azaltan en büyük yardımcılarınızdır. İhtiyaçlarınızı en üst seviyede karşılayacak, enerji tüketimini ise en alt seviyede tutacak beyaz eşya seçmeniz için aşağıdaki önerilerimizi sunuyoruz.

- Kullanma kolaylığı

- Temizleme kolaylığı

- Güvenli olması o Yedek parça bulma sorunu bulunmaması

- Garanti belgesi ve C belgesi olması

- Fiyatının piyasadaki benzerlerine uygun olması

-Ürün iade garantisi olup olmadığını öğrenin

- Ambalajsız ve ambalajı hasarlı ürünleri kabul etmeyin

-İthal ürünlerde mutlaka Türkçe kullanma kılavuzu sorun ve isteyin. (Genelde ve çoğunda bulunmaktadır. Yine de sorun)

BULAŞIK MAKİNENİZ

Bulaşık makinenizin sorunsuz ve verimli çalışması için belli periyotlarda bakımı gereklidir. Makinenizin verimli çalışmasını sağlamak için dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır. Sertlik derecesi yüksek su kullanmak zorundaysanız bir süre sonra makinenizin içerisinde kireç ve yağ birikimi başladığını göreceksiniz. Makinenizin giderlerinde kireç, yağ, kir ve mineral tortularından meydana gelmiş bir film tabakası oluşacaktır. Çok nadir durumlarda böyle bir film tabakası suyun içerisinde çözünmüş halde bulunan ve bulaşık makinenizin iç duvarlarına sarımsı, kahverengimsi veya pas rengindeki bir çökelti şeklinde yapışan bir madde oluşturmaktadır. Bulaşık makinenize bakım yaptırarak makinenizin su püskürtme kolu, ısıtma rezistansı ve filtresi gibi yerleri temizletmelisiniz. Böylece sisteme bulaşan kireç, yağ vb. biriken pisliklerin atılmasını sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak makinenizden yüksek performans alırsınız ve ömrünü uzatmış olursunuz. Bulaşık Makinenizde kullandığınız şehir suyunun içindeki kireç bulaşık makinenizin parçalarını kaplamaktadır. Kireçle kaplanan parçalar görevlerini tam olarak yapamayıp yıpranmaya başlarlar. Tamiri oldukça masraflı arızalara neden olurlar. Makinenizi kireçlenmeden doğacak zararlara karşı korumak için mutlaka makine üreticilerinin tavsiye ettiği bulaşık makinesi tozu kullanın. Kesinlikle sofra tuzu yada başka tuzlar kullanmayın. Çünkü diğer bu tür tuzlar suda yeterince çözülmedikleri için, zamanla makinenizin yumuşatıcı bölümünün yıpranmasına neden olmaktadır.

Bulaşık makinenizde sorun varsa aşağıdakileri kontrol ediniz:

Bulaşık makinenizin fişini prize doğru taktınız mı?
Bulaşık makinenizin bağlandığı prizin sigortası veya ana sigorta atmış mı?
Su giriş musluğu açılmış mı? Su geliyor mu?
Bulaşık Makinenizin açma-kapama tuşuna bastınız mı?
Bulaşık makinenizin kapısını iyice kapattınız mı?
Süzgeçlerde tıkanıklık gördünüz mü?
Yumuşatma tuzu, deterjan ve parlatıcı gerektiği şekilde koydunuz mu?

Bütün bu kontrollere karşın yine sorun varsa hemen bizi arayın: İletişim Bilgilerimiz ; (0532) 652 26 29 - (0541) 378 75 21 - (0216) 385 74 71 -

(0216) 385 74 76 - -

BUZDOLABINIZ

Buzdolabınıza her yıl gerekli bakımı yaptırmak, dolabınızın yüksek performanslı kullanılmasını aynı zamanda ömrünü uzatmanızı sağlar. Buzluğunuzda oluşan aşırı karlanma, buzdolabınızın gereksiz yere daha çok çalışmasına sebep olarak daha fazla elektrik tükettirir. Bu da yüksek elektrik faturası demektir. Buzdolabı kondanserinin içine biriken toz ve yabancı maddeler, dolabınızın verimli çalışmasını önlemektedir. Koku ve sık arıza yapmasına neden olur. Benzeri nedenlerden dolabınızın bozulmasını istemiyorsanız veya performansından memnun değilseniz mutlaka kontrol ve bakım yaptırmalısınız. Buzdolabınızda koku varsa gidermek için pratik birkaç önerimiz vardır. Bir tas sütü buzdolabına koyun ve bir, iki gün bırakın. Süt, buzdolabınızdaki kötü kokuları yok edecektir. Buzdolabının alt gözüne limon dilimleri koyup her gün değiştirmekte aynı sonucu verir. - Buzdolabı temizliği için bir fincan karbonatı 3 litre su ile karıştırın ve temizleme bezinizi bu suya batırıp, raflarınızı silin. Böylelikle dolabınızın içi pırıl pırıl olacaktır. - Sebzelerinizin buzdolabınızda uzun süre taze kalmasını istiyorsanız; onları yıkamadan, ağzı iyice kapatılmış poşetlerin içinde saklayın. Bir hafta sonra bile taze kaldıklarını göreceksiniz.

BUZDOLABINIZ ÇALIŞMADIĞINDA - Elektrik bağlantısını ve sigortayı kontrol edin. Arıza elektriksel ise elektrikçi çağırın. -Dolabınızın kapı fitillerinin eskimiş olması ısı kaybına neden olur. Kapı fitilleri eskimiş ise değiştirmeniz gerekir buzdolabınız normal soğutma seyrine dönecektir. -- Buzdolabınız soğutmuyorsa buzdolapları içerisindeki gaz sayesinde soğutma yaparlar. Buzdolabınızdaki muhtemel oluşmuş gaz kaçağı soğutma yapmasını engellemektedir. Buzdolabınıza gaz yüklemesi yapılmalıdır. - Dipfreeze kar yapma sorunu. Üst kapak fitillerinin eskimiş olması içeri ısı almasına sebep olur ve karlanmaya yol açar fitilin değişmesi dondurucunuzu eski seyrine döndürecektir.

Bütün bu kontrollere karşın yine sorun varsa hemen bizi arayın: GÜNDOĞDU BEYAZ EŞYA SERVİSİ İLETİŞİM NUMARALARIMIZDAN ulaşabilirsiniz (0532) 652 26 29 - (0541) 378 75 21

 

ÇAMAŞIR MAKİNENİZ

Yıkama talimatlarıyla ilgili yararlı bilgiler için

Normal deterjanlarda optik agartici bulundugundan dolayi renklilerde zamanla solma görülür.
Bu nedenle beyazlarda normal deterjan renklilerde ise color matik kullanılmalıdır.

Otomatik çamaşır makinelerinde belirli aralıklarla temizlik yapılmalıdır. Bu temizlik makinenin daha iyi çalışmasına ve yıkama performansını arttırmasına yardımcı olur. Çamaşır makineniz çalışmadığında aşağıdakileri kontrol ediniz. Elektrik Bağlantısını ve Sigortayı Kontrol Edin. Elektrik gelmiyorsa elektrikçi çağırın. Elektrik varsa makine yine çalışmıyorsa:

1- Makinenin elektronik beyni hasar görmüş olabilir
2- Makinenin elektrik motoru arıza yapmış olabilir.

Çamaşır Makinesi Su Alıyor Su Boşaltmıyorsa ne yapmalı?
1- Musluktan su gelmiyor olabilir.
2- Elektronik beyin kumanda etmiyor olabilir.
3- Su almaya ve boşaltmaya yarayan su pompası arıza yapmış olabilir.

Çamaşır Makinesi Su Kaçırıyorsa Ne yapmalı?
1- Pis su giderinin tıkalı olup olmadığını kontrol edin.
2- Makinenin su giriş ve su tahliye hortumlarını kontrol edin.
3- Makinenin su pompası keçelerden kaçırıyor olabilir.

Bütün bu kontrollere karşın yine sorun varsa hemen bizi arayın: GÜNDOĞDU TEKNİK SERVİS (0532) 652 26 29 - (0541) 378 75 21


Çamaşır makinelerinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri rezistansın kireçlenmesidir. Kireçlenme sonucunda rezistans ısıyı suya iletememekte olup elektrik tüketimini artmasına sebep olur. Kireçlenme şebeke suyundan ve kullanılan deterjanlardan kaynaklanmaktadır. Kireçlenmeyi azaltmak için deterjan içerisine piyasada satılan kireç önleyiciler kullanmanız önerilir.

KÜRESEL ISINMA İÇİN ÖNLEMLERİMİZİ DE ALMAYI UNUTMAYALIM

Yeni bir elektronik cihaz alırken enerji sınıfı A olanı tercih edin. Enerji sınıfı düşük olan cihazlar satın alırken daha ucuz olmasına rağmen uzun vadede elektrik faturanızda yarattığı fark ile sizin için çok daha maliyetli çevremiz için zararlı olacaktır. Evde en çok kullanılan 5 ampülü en az enerji tüketen cinslerle değiştirmek. 2.5 milyon evde yapılan bu uygulama ile 1 yılda 800.000 aracın atmosfere verdiği sera gazına eşdeğer tasarruf yapmış oluyoruz. Aynı zamanda elektrik faturamız da düşük gelecektir. Evlerdeki 2. televizyonları teke indirmeliyiz.

Klimaların filtrelerini 3 ayda bir değiştirmeliyiz. Kirlenen filtreler hava akışını yavaşlatacağından cihaz daha fazla enerji harcayacaktır. Su kullanımındaki savurganlık, hem enerji tüketimini, hem de su tüketimini artırmaktadır. Bulaşıklar elde değil makinede yıkanmalıdır. Çünkü günümüzün son teknoloji bulaşık makineleri su ihtiyacını tasarruflu olarak ayarlamaktadır. Daha kaliteli bir yaşam ve daha sorunsuz bir dünya için bunları çevrenize, arkadaşlarınıza, çocuklarınıza ve akrabalarınıza anlatın.

Sayfa Tanimi : İstanbul Televizyon (TV) Servisleri : Buzdolabı + Çamaşır Makinesi + Bulaşık Makinası + Ev Aletleri + Elektrikli Süpürge + Plazma + LCD + DVD + VCD + Müzik Seti + Klima + Kombi + Şofben + Servisleri : Arçelik, Beko, Vestel, Baymak, Alarko, Sony, JVC, Alaska, Ariston, Demirdöküm, Bosch, ECA, AEG, Vaillant, Vita, Wolf, İhlas, Samsung, Panasonic, Profilo, Philips, Pioneer,